top of page

Veli Görüşleri

Velilerimize teşekkür ederiz.

Kızım 2,5 yaşında altı bezli ve asla yemek yemeyen bir çocuk olarak Uçanat' a başladığında çok kaygılıydım. Ancak günden güne gösterdiği gelişim hepimizi çok şaşırttı ve etkiledi. UÇANAT’ta geçirdiği dört yıla yakın sürede kızımızı hem sonraki eğitim hayatına hem de sosyal hayatına öyle güzel hazırladılar ki bizden çok onların emeği var. Öğretmenlerinin yakın ilgisi sayesinde beslenmesinden konuşmasına, tuvalet alışkanlığından oyun anlayışına her şeyi çok gelişti ve değişti. Başta Ahsen Öğretmen olmak üzere Buse, Ceylan ve Hasret öğretmenleri, Canan ve Candan Hanımlar, yemeklerini yapan teyzeleri, bahçeyle ilgilenen abileri tüm ekibiyle kızımın ikinci ailesi oldular. Yağmur'un ilkokula kendine güvenen, paylaşımcı, merhametli ve anlayışlı biri olarak başlayacak olmasında gösterdikleri emek ve özveri karşısında sonsuz saygı duyuyoruz. Kızımızın burada kazandığı duyguları ve edindiği becerileri, aldığı kaliteli eğitim ömür boyu ona yardımcı olacak biliyoruz. Arkadaşlarını ve öğretmenlerini çok sevmesi okulu ve öğrenmeyi de sevmesine vesile oldu. Bir çocuğumuz daha olsa hiç tereddüt etmeden yine buraya yollardım.

 

İyi ki varsınız.

Yağmur’un annesi Hande Yürekli

Oğullarım 2 ve 3,5 yaşındayken dahil olduk sevgili UÇANAT ailesine. Kaygı ve tereddütler herkeste olduğu gibi bizde de vardı. Eğitmenlerimizin sevgisi ve ilgisi ile çocuklarımızdaki gelişmeleri gördükçe gözü kapalı, gönül rahatlığıyla emanet eder olduk oğullarımızı. Çocuklarımın zor süreçlerinde yanlarında olmaları, tecrübeleri ile bizleri yönlendirmeleri bizim için her zaman çok değerli oldu. Herkese bu ailenin parçası olmayı tavsiye ederim.

 

İyi ki varsın Uçanat.

Emre ve Eren'in annesi Bilgin Yılmaz

UÇANAT deyince ilk hissettiğim duygu “GÜVEN” oluyor. Evladımızı her koşulda emanet ettiğimiz, hiçbir zaman, hatta pandemi döneminde bile asla şüphe etmediğimiz, sıcacık bir yuva oldu bizim için. Kurucuların vizyonları, güçlü eğitim perspektifleri, öğretmenlerin şefkati disiplinle mükemmel birleştirişi iki yıl boyunca hiç değişmedi, ilk tanışmamızdaki samimiyetleri ve ilgileri hep zenginleşerek devam etti. Kızımın gelişiminde en büyük şansımız Uçanat ile yollarımızın kesişmesi oldu. Tuvalet eğitiminden uyku eğitimine, beslenmesinden sosyalleşmesine hepsini Uçanat sayesinde başarıyla atlattık. UÇANAT Ailesi’ne, ki artık bizim de ailemiz, çok teşekkürler.

Pera’nın annesi Gülsünay Uysal Kaba

Kızım Beren, UÇANAT ailesine 18 aylıkken, altında bezi ile konuşmayı bile tam beceremeyen bir bebek olarak katıldı. Kısa zamanda burada konuştu, tuvalet eğitimini tamamladı, Şarkı söylemeyi, matematiği, satrancı, yogayı, resim yapmayı vb. şeyleri öğrendi. Ama daha önemlisi oynamayı, paylaşmayı, arkadaşlığı, gülmeyi, ağlamayı öğrendi. Kısacası kızım şu an 6 yaşında ve bebeklikten çocukluğa geçerken gözümün önünde Uçanat ailesinin ona kattıkları sayesinde karakteri de şekillendi. Bu yıl ilkokula başlayacağız ama biliyorum ki sizlerin sayesinde kızım okulu, öğretmenlerini ve arkadaşlarını çok seven, öğrenmeye istekli, meraklı, dürüst, saygılı ve kibar bir çocuk olarak hayatının bu yeni sayfasına hazır.

 

Teşekkürler Uçanat ailesinin öğretmenleri, yöneticileri ve çalışanları.

Beren’in annesi Elif Dizdar

Kızımız 9 aylıkken tanıdık sevgili UÇANAT ailesini. Ve ilk günden itibaren her konuda iyi ki buradayız dedik. Tesadüfen yoldan geçerken gördüğümüz Uçanat için ilk içeri girdiğimiz andan itibaren içimize sinen her şey Canan ve Candan Hanım’la görüştükten sonra da iyice katlandı. Minicik bebeğimizi emanet ederken bir kez bile tereddüte düşmedik. 

 

Kızımızı küçükken kreşe başlatma fikrimiz, tamamen fiziksel ve zihinsel gelişimi için iyi olacağını düşünmemiz, özgüvenli, bağımsız ve sosyal çocuk yetiştirme tercihimizden dolayı idi. Her ne kadar çalışan anne babalar olsak da bakıcı arayışımız ve deneyimimiz hiç olmadı. Biliyoruz ki bir yuvanın, kreşin verdiği sıcaklığı, güveni ve en önemlisi kaliteli ve faydalı zamanı aile dışında hiç kimse sağlayamaz. 

 

Kızımız şu anda 2.5 yaşında ve her gün koşarak girdiği kreşten yine çok büyük bir mutlulukla çıkıyor. Ve mutlu olmasının yanında el becerilerinin çok gelişmiş olması, kendi isteği ile birçok şeyi kendisinin yapması, ufak sorumluluklar alması, aşırı sosyal olması, paylaşımcı olması, seçimlerine karar vermesi, kendisini birey olarak görüp fikirlerini açıkça söylemesi, dil gelişimi, mutlu bir çocuk olması, sosyal kuralları bilmesi gibi bir sürü faydasını gözlemliyoruz.

 

Biz de özellikle 0-3 yaş eğitimin çok faydalı olduğunu duyarak ve araştırarak, bir daha telafi olmayacak bir dönem olduğu için bu yaşlarını verimli ve güzel değerlendirmek istedik ve güzel yolculuğumuz böyle başladı. 

 

Şu anda, bize de anne baba olarak, başta öğretmenleri olmak üzere tüm UÇANAT ailesini en az bizim kadar sevdiğini görmek ve hem kreşe başlama yaşını erken tuttuğumuz için hem de UÇANAT’ı tercih ettiğimiz için çok büyük bir mutluluk yaşamak düşüyor. 

 

Iyi ki varsınız, iyi ki sizi tanıdık ve iyi ki her güne sizinle başlıyoruz.

Eva'nın annesi Başak Koçak Temur
bottom of page